KDO JSME

O SPOLEČNOSTI LABORATOIRES BAILLEUL

Farmaceutická společnost Laboratoires Bailleul byla založena v roce 1949 a specializuje se na vývoj léčiv, potravinových doplňků a dermatokosmetických produktů s cílem vyvíjet řešení pro zlepšení kvality života pacientů.

NAŠE HISTORIE

V roce 1939, v předvečer II. světové války, se začala psát historie společnosti Laboratoires Bailleul setkáním farmaceuta Jeana BAILLEULA a lékaře Alphonse BIGOU. Toto setkání vyústilo k založení výzkumných laboratoří.

Po skončení války pracoval Jean BAILLEUL v lékárně, zatímco Alphonse BIGOU byl praktickým lékařem. Fascinoval ho výzkum, a proto se stal studentem Lucie RANDOINOVÉ, generální tajemnice Vědecké společnosti pro hygienu potravin.

Lucie RANDOINOVÁ a Alphonse BIGOU poté spolupracovali na studiu cystinu a jeho aplikací v dermatologii.

L-cystin je aminokyselina obsahující síru, která je stabilní oxidovanou formou cysteinu. Je základní složkou keratinu ve vlasech a nehtech a hraje přitom hlavní roli v růstu vlasů.

Nadšení, které tyto objevy vyvolaly, bylo jedním z určujících faktorů, které tyto dva přátele přiměly k založení společnosti Laboratoires Bailleul v roce 1949.

bailleul-tb2-01.png

SOUČASNOST

CZ_IMAGEM 1_1208x1200px.jpg

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma