TERAPEUTICKÉ OBLASTI

ALOPECIE

Vypadáváním vlasů trpí miliony lidí na celém světě. Obecně se s určitým stupněm androgenní alopecie během života setká až 70% mužů a 40% žen¹.

U žen obvykle dochází k rozptýlenému řídnutí vlasů v horní části pokožky hlavy, zatímco muži trpí typickým ústupem vlasové linie.

Společnost Laboratoires Bailleul je průkopníkem při objevení cystinu, aminokyseliny s prokázaným účinkem proti vypadávání vlasů².

Postupem času jsme proto vyvinuli kompletní řadu péče pro pacienty s vypadáváním vlasů, včetně léků, doplňků stravy a dermatokosmetiky.

Protože víme, že alopecie je viditelné dermatologické onemocnění s významným dopadem na kvalitu života, snažíme se podpořit pacienty, lékaře i lékárníky nejnovějšími inovacemi v této oblasti.

1. Allied Market Research, Dermatologicals market, Jan 2022, page 262

2. Clinical study on the efficacy and tolerability of an oral supplement based on arginine, l-cystine, zinc and B6 vitamin (Cystiphane®) in patients with telogen effluvium. Italian jornal of dermatology & venerology. Michela Starace et al.

Acne-Bloc2-928X971.jpg

AKNÉ

Acne vulgaris je onemocnění kůže, které se projevuje zánětlivou reakcí, výskytem bílých a červených papul a dokonce i nodul. Ve středním až pokročilém stádiu může vést i ke ztrátě sebevědomí, k odloučení ze společenského života a dokonce k depresi. Na celém světě trpí akné asi 650 milionů dospívajících a dospělých³.

Hlavním rizikem tohoto stavu je vznik jizev, které mohou být viditelné i dlouho v dospělosti.

Snažíme se proto podporovat pacienty ve zvládnutí svého onemocnění a lékaře v úspěšné léčbě svých pacientů.

3. From Wolkenstein et al; 2017; (Bhate 2013; Dréno 2010;).

MYKÓZY A ZÁNĚTLIVÁ ONEMOCNĚNÍ KŮŽE

Macerace kůže a její zarudnutí jsou nejčastějšími příznaky mykózy, které mohou časem přetrvávat velmi dlouhou dobu. Některé mykózy se mohou stát i chronickými a jejich léčba je pak obtížná.

Mykóza může postihnout chodidla (atletická noha), nehty (onychomykóza) i rozsáhlejší části těla (Pityriasis versicolor). Většinou souvisí se zánětlivými onemocněními kůže a je tak nejčastějším kožním onemocněním. Postihuje asi 9,5% dospělé populace v Evropě⁴.

Kožní onemocnění a mykózy ovlivňují každodenní život milionů pacientů a Laboratoires Bailleul se snaží podporovat tyto pacienty jak vysoce kvalitní léčbou, tak i svými dermatokosmetickými přípravky.

4. Richard MA, Paul C, Nijsten T, et al. Prevalence of most common skin diseases in Europe: a population-based study. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2022;36(7):1088-1096. doi:10.1111/jdv.18050

Acne-Bloc2-928X971.jpg
Acne-Bloc2-928X971.jpg

GYNEKOLOGIE A ZDRAVÍ ŽEN

Některé kožní choroby, jako je alopecie a akné, přímo souvisejí s hormonálními změnami. Proto jsme se rozhodli naslouchat pacientům a odborné komunitě a podpořit propojení dermatologie a gynekologie.

Například výživa žen před a během těhotenství hraje klíčovou roli v růstu a vývoji plodu. Zásadní je předcházet nedostatečné výživě.

Během menopauzy mohou ženy trpět nepříjemnými příznaky, jako jsou návaly horka, poruchy nálady a spánku, které lze zmírnit specifickou výživou, jako jsou rostliny a omega mastné kyseliny.

Od roku 2019 poskytuje Laboratoires Bailleul hormonální antikoncepci a doplňky stravy na podporu zdraví žen během jejich života.

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma