Prevence a léčba androgenní alopecie (alopecie u mužů)

Prevence a léčba androgenní alopecie (alopecie u mužů)

Tato stránka si klade za cíl poskytnout vám obecný přehled o onemocněních vlasů. Androgenní alopecie je nejčastější poruchou vypadávání vlasů. Způsobuje změnu fyzického vzhledu, s níž je často těžké se vyrovnat. Abyste se vyhnuli plešatění, je vhodné si osvojit několik preventivních doporučení. A pokud vám začínají vypadávat vlasy jednejte okamžitě.

Preventivní opatření

Pro snížení rizika alopecie a pro udržení dobré kondice vlasů je pravidelná Péče o vlasy nezbytná. Buďte obzvláště ostražití, pokud v rodině máte alopecii neboli plešatost.

prevenir-alopecie-TB2-01_1.png
  • Jezte pestrou a vyváženou stravu, s dostatečným obsahem bílkovin, železa, zinku, hořčíku a vitamínů, protože tyto živiny jsou nezbytné pro zdravé vlasy.
  • Vyvarujte se kouření, protože nikotin významně zvyšuje riziko a zhoršuje existující androgenní alopecii.
  • Vyvarujte se agresivních postup při úprav vlasů: stahující účesy (drdoly, copy atd.), chemické barvy, žehličky na vlasy, příliš časté fénování atd.
  • Chraňte vlasy před sluncem, protože UV paprsky mohou vlasy poškodit a tím přispět k jejich vypadávání.
  • Je-li to možné, vyhněte se stresu, kterýé výrazně zhoršuje vypadávání vlasů.
  • Pravidelná masáž pokožky hlavy, stimuluje krevní oběh: prokrvení vlasové pokožky pomůže vlasovým folikulům dodávat základní živiny a tím produkovat zdravé vlasy. Pravidelná masáž zároveň vede k odbourání stresu.
  • Několikrát ročně si dopřejte komplexní vlasovou kúru včetně výživových doplňků, abyste vlasy posílili a podpořili jejich vitalitu.

Léčba plně rozvinuté alopecie

Nečekejte až vaše vlasy výrazně zeslábnou: léčba je mnohem účinnější, pokud s ní začnete co nejdříve a když a bude pravideln a komplexní. Jakmile si všimnete prvních negativních známek, navštivte dermatologa. Dermatolog vám pomůže určit příčinu vypadávání vlasů pomocí klinického vyšetření, krevních testů a/nebo trichogramu (testu analýzy vlasů). Poté se rozhodne pro vhodnou léčbu: lokální léčbu, orální léčbu – tabletami, nebo dokonce vlasovými implantáty v těch nejzávažnějších případech.

Vypadávání vlasů se obvykle zastaví po 2 až 3 měsících léčby, avšak nové vlasy začnou růst o něco později. Opětovný růst se po několika měsících stabilizuje na svou maximální úroveň. Upozorňujeme však, že v současné době neexistuje žádná definitivní léčba alopecie: produkty předepsané lékařem je nutné používat dlouhodobě pro zajištění příznivého účinku.

Léčba vypadávání vlasů vyžaduje komplexní přístup včetně dermatologických procedur (šampony a vlasové vody), doplňků stravy a proto prodiskutujte své možnosti i v lékárně.

prevenir-alopecie-TB4-02.png

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma