Protože jsou vlasy vystaveny chladu, větru a teplotním výkyvům při přecházení z tepla do zimy, mají tendenci v zimě zeslábnout: často jsou suché, matné a křehké. Zde jsou naše tipy, jak si udržet vlasy nádherné i v těch nejchladnějších dnech!
Nepoužívejte na mytí vlasů příliš horkou vodu. Jakkoli to může být uprostřed zimy lákavé, intenzivní teplo způsobí, že se vlasové šupiny od sebe vzdálí a vlasy jsou pak matné a oslabené. Raději tedy použijte vlažnou vodu!
Nepoužívejte na mytí vlasů příliš horkou vodu. Jakkoli to může být uprostřed zimy lákavé, intenzivní teplo způsobí, že se vlasové šupiny od sebe vzdálí a vlasy jsou pak matné a oslabené. Raději tedy použijte vlažnou vodu!
Aby vaše vlasy v zimě nevysychaly, použijte jemný šampon obohacený o vyživující látky s aktivními účinky, jako jsou hydrolyzáty pšeničných bílkovin nebo kyselina hyaluronová. Poté naneste kondicionér, zejména pokud máte dlouhé vlasy, abyste posílili účinek šamponu a usnadnili jejich rozčesávání.
Pokaždé, když si vlasy myjete šamponem, několik minut masírujte konečky prstů pokožku hlavy: stimuluje se tím krevní oběh, který vašim vlasům dodá živiny potřebné k jejich posílení.
Každý týden hýčkejte své vlasy nanesením vlasové masky, která obnoví jejich hydrolipidický film, ochrání je a dodá jim hloubkovou výživu. Nechte masku působit co nejdéle – zabalte vlasy do ručníku a ráno je umyjte jako obvykle. Poznámka: pokud vaše vlasy nejsou extrémně suché, používejte toto ošetření pouze na konečky a na střed vlasů, jinak budou vlasy u kořínků (u hlavy) mastné.
V zimě je fénování vlasů nezbytné, nechceme z domova odcházet s mokrou hlavou. Při používání fénu však buďte opatrní: nastavte jej na studené nebo mírně teplé foukání a nedržte jej příliš blízko kštice. 15 až 20 cm je bezpečná vzdálenost k vysoušení vlasů bez rizika jejich poškození. Pokud máte dlouhé vlasy, osušte je v poloze hlavou dolů: dodá jim to objem, což vlasům v zimě obvykle chybí.
Pravidelně navštěvujte kadeřníka: v zimních měsících vlasy posílíte, když si každé 2 měsíce necháte o několik centimetrů zastřihnout konečky.
Roláky, šátky, vlněné klobouky a kabáty se vám třou o vlasy a ty pak mají sklon k třepení konečků. Preventivně nanášejte na konečky vlasů malé množství séra proti třepení konečků: stačí jen několik kapek, které pokryjí všechny konečky najednou. Pokud se vám konečky přesto třepí, buďte nekompromisní: ostříhejte je!
Neustálé přecházení z mrazivého vzduchu do přetopeného vnitřního prostředí a naopak způsobuje u vlasů statický efekt: vrchní vrstva vlasů vcelku nevzhledně odstává od hlavy. Pokud se setkáváte s tímto problémem, existuje několik řešení: za prvé, nepoužívejte klobouky vyrobené ze syntetických vláken, protože ty vytvářejí hodně statické elektřiny, za druhé, použijte antistatický kartáč na vlasy (k dostání ve specializovaných prodejnách) a za třetí, rozetřete v rukou několik kapek vlasového oleje a naneste ho na vlasy, abyste je uhladili.
Venku chraňte vlasy před škodlivými účinky chladu nošením pokrývky hlavy. APozor ale! Dlouhodobé nošení pokrývky hlavy způsobí, že se vlasy drží u hlavy a poškozují třením. Zvolte takovou pokrývku hlavy, která není příliš těsná a když si ji sundáte, potřeste vlasy, aby se obnovil jejich objem.
A nakonec: užívejte pravidelně doplňky stravy na posílení vlasů, jako jsou tablety Biorga Cystiphane 120 nebo 60 tablet.