PLEŤ A ŽIVOTNÍ STYL

PLEŤ A ŽIVOTNÍ STYL

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL PRO KRÁSNOU PLEŤ

Pokožka je zrcadlem zdraví a odráží celkový životní styl: strava, spánek, fyzická aktivita, kterou provozujete, způsob, jakým se vystavujete slunci, a dokonce i vaše konzumace alkoholu a tabáku, to vše má vliv na kvalitu a funkci celého organismu. 

Objevte s námi dobré návyky, které je dobré si osvojit ... a ty, které byste měli opustit!

peau-hygiene-TB4-01.png

VYVÁŽENÁ STRAVA JAKO ZÁKLAD

To, co jíme, má zásadní vliv na vzhled pokožky.

Pro dobře vyživenou pokožku si osvojte pestrou a vyváženou stravu upřednostňováním ovoce a zeleniny, bohatých na vitamíny a minerály, ryb, zdrojů esenciálních mastných kyselin a antioxidačních potravin, jako jsou rajčata, sušené ovoce, špenát, vejce atd.

Pokud je vaše pokožka spíše suchá, nezapomeňte také konzumovat dostatek olejů a obměňovat zdroje (olivový, řepkový, ořechy, hroznová semínka atd.), abyste využili všech jejich výhod.

Zvykněte si také pít alespoň 1,5 litru vody denně, abyste pokožku hydratovali a udrželi její pružnost.

peau-hygiene-TB4-02.png

PRAVIDELNÝ POHYB

Přestože známe všechny výhody sportu pro obecné zdraví, často ignorujeme jeho přednosti pro pokožku, které jsou velmi reálné. Provozování fyzické aktivity totiž zvyšuje okysličení tkání, stimuluje tvorbu kolagenu, a tím přispívá k zdravému tónu pleti.

Zvýšená tepová frekvence při cvičení navíc aktivuje mikrocirkulaci a podporuje vylučování nahromaděných toxinů.

peau-hygiene-TB4-03.png

DOSTATEČNÝ SPÁNEK

Účinky krátké nebo bezesné noci mohou zůstat nepovšimnuty ve věku 20 let, ale projeví se po 30 letech: hluboké vrásky, výrazné tmavé kruhy, matná pleť atd.

Naopak po dobrém spánku je pleť růžová a svěží.

Nedostatek spánku dlouhodobě pokožce škodí: narušením procesu obnovy buněk výrazně urychluje stárnutí pleti. Aby pleť zůstala pružná a tonizovaná co nejdéle, je nezbytné spát alespoň 7 až 8 hodin za noc.

peau-hygiene-TB4-04.png

UŽÍVEJTE SI SLUNCE S MÍROU

Slunce je velmi pozitivní pro naši náladu, je také nezbytné pro naše zdraví: jeho záření umožňuje našemu tělu syntetizovat vitamín D, nezbytný pro pevnost našich kostí.

Ale pár minut denně stačí k tomu, abyste těchto účinků využili! Kromě toho UV záření představuje také skutečné nebezpečí: při nadměrné a opakované expozici může dojít ke spálení, předčasnému stárnutí a rakovině kůže.

Chcete-li využít výhod UV záření, aniž byste svou pokožku ohrozili, vyhněte se nejteplejším letním hodinám a vždy používejte ochranu proti slunci, která odpovídá tónu vaší pleti a úrovni slunečního záření.

peau-hygiene-TB4-05.png

VYHNĚTE SE TABÁKU A ALKOHOLU

Přemíra alkoholu a tabáku jsou zodpovědné za velké poškození organismu, a zejména mají velmi škodlivé účinky na pokožku: vedou ke zpomalení obnovy buněk a zvýšené produkci destruktivních volných radikálů, což má za následek nadměrnou časnými vráskami, povadlými rysy, zašedlou pletí, sušší pokožkou atd.

peau-hygiene-TB4-06.png

OMEZTE ZDROJE STRESU

Souvislost mezi stresem a kožními poruchami je nyní vědecky prokázána: u lidí, kteří jsou na něj citliví, mohou období psychického napětí vyústit v akné, ekzémy, kožní alergie, seboroickou dermatitidu nebo mnoho dalších událostí. Pro vaši celkovou pohodu, ale i pro vaši pleť je proto nezbytné omezit zdroje stresu ve vašem životě nebo se s nimi naučit lépe zvládat.

Dostatek spánku a pravidelná fyzická aktivita vám často může pomoci vyrovnat se se stresem. Pokud se stále cítíte přemoženi úzkostí, neváhejte o tom mluvit.

peau-hygiene-TB4-07.png

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma