Péče o mastnou nebo smíšenou pleť

Péče o mastnou nebo smíšenou pleť

Mastnou nebo smíšenou pleť může být obtížné zvládnout, protože je silnější , lesklá, nerovnoměrná a často náchylná k poškození. Osvojte si správné návyky, abyste dosáhli vyváženější a matnější pokožky po celý den!

peau-mixte-conseils-TB2-01.png
  • 1 - Ráno a večer pleť důkladně očistěte, abyste odstranili přebytečný maz a nečistoty. Používejte jemný nedráždivý přípravek speciálně vyvinutý pro mastnou nebo smíšenou pleť.
  • 2 - Nepoužívejte příliš agresivní mycí přípravky (například obsahující marseillské mýdlo nebo alkohol), protože mohou podráždit pokožku a vyvolat zvýšenou sekreci kožního mazu.
  • 3 - Jednou týdně hýčkejte pokožku jemným peelingem pro hloubkové čištění: můžete použít peelingový kartáč, peeling obsahující abrazivní mikrokuličky nebo peeling z ovocných kyselin. Poté použijte čisticí masku k omezení produkce kožního mazu.
  • 4 - Po ranním čištění použijte hydratační a zmatňující péči.
  • 5 - Večer se důkladně odličte pomocí produktu speciálně vyvinutého pro mastné nebo smíšené typy pleti, jako je Čisticí a odličovací mléko. Poté na obličej naneste hydratační a čisticí přípravek, jako je Čisticí emulze proti nedokonalostem pleti, která pomůže udržet vaši pleť zdravou.
  • 6 - Je nezbytné mastnou nebo smíšenou pleť hydratovat: přebytek kožního mazu neznamená přebytečnou vodu, a proto tyto typy pleti mohou být paradoxně náchylné na vysušení.
  • 7 - Omezte, pokud možno, zdroje stresu, protože stres spouští zvýšenou sekreci kožního mazu.
  • Navzdory všeobecnému přesvědčení není důvod, aby se lidé s mastnou nebo smíšenou pletí vyhýbali make-upu. Ve skutečnosti může make-up pomoci zmatnit pleť a zakrýt případné léze či nedokonalosti. Měli byste však používat nekomedogenní kosmetiku bez obsahu oleje, běžně ji naleznete v oddělení kosmetických přípravků v drogeriích.
  • Noste s sebou v kabelce matující papírky na odsátí přebytečné mastnoty z pokožky. Tyto malé papírky absorbují přebytečný maz a umožňují vám snadno a rychle korigovat pleť během celého dne .
  • 8 - V létě pravidelně používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (SPF 30 nebo 50 v závislosti na tom, jak světlou máte pleť). Slunce není přítelem mastných nebo kombinovaných typů pleti: zpočátku pokožku vysuší, ale ve střednědobém horizontu ji vysoušením zesílí, spouští větší produkci kožního mazu, tím ucpává póry a zvyšuje výskyt nedokonalostí.
  • 9 - Vyvážená strava zahrnující dostatek čerstvého ovoce a zeleniny je základem pro zdravou pokožku. Neexistuje však prokázaná souvislost mezi mastnou pokožkou a konzumací tučných jídel, jako je uzené vepřové maso nebo čokoláda , takže si můžete čas od času dopřát, aniž byste se museli starat o to, jaký účinek to bude mít na vaši pleť.

A na závěr, pokud máte na pleti, která je mastná nebo smíšená, spoustu nedokonalostí, neváhejte navštívit dermatologa: předepíše vám léčbu, která je odstraní.

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma