Proč mám opakující se mykózu, která navzdory léčbě nezmizí?

Proč mám opakující se mykózu, která navzdory léčbě nezmizí?

Mykózy, které jsou skutečným zdrojem nepříjemností, zejména pokud se opakují, nám mohou otrávit život.
Abychom se těmto nepříjemným plísňovým infekcím vyhnuli, je důležité pochopit jejich původ a kroky, které je třeba podniknout k jejich prevenci. V tomto článku prozkoumáme, proč jsou někteří lidé k mykóze náchylnější, a pomůžeme vám je rozpoznat. Zjistěte, jak na to.

Pochopení příčin opakujících se mykóz

Mykózy jsou způsobeny mikroskopickými houbami, kterým se daří v teplém a vlhkém prostředí, kde se živí keratinem, bílkovinou nacházející se ve vlasech, nehtech a kůži. Mykózy často postihují oblasti s vysokým pocením, jako např. chodidla, podpaží a kožní záhyby nebo oblast genitálií.

Někteří lidé mají větší pravděpodobnost vzniku mykóz než jiní, a to kvůli dobře známým faktorům, jako je např. oslabená imunita a nevyvážená mikrobiota, nadměrné pocení, mastná pleť nebo těsné oblečení. Rovněž užívání antibiotik může narušit rovnováhu bakterií v těle a podpořit šíření hub. Ty jsou všudypřítomné a mohou se přenášet přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo kontaktem s kontaminovanými povrchy.

Abychom se vyhnuli opakovaným mykózám – ať už vaginální mykóze, mykóze nohou, nebo kůže, měli bychom se starat o prostředí, ve kterém tyto mykózy vznikají! 

Jak mykózu poznat?

Vaginální mykóza: mezi příznaky patří svědění, bolest a hustý bílý výtok.
Podle studie publikované v časopise Journal of Lower Genital Tract Disease se u přibližně 75 % žen vyskytne během života alespoň jedna vaginální mykóza.

Mycogel-mycoses-article-1-1208x538-1.png

Mykóza nohou : příznaky zahrnují svědění, zarudnutí, praskání a odlupování kůže.
Podle studie publikované v časopise Mycoses postihne mykóza nohou během života asi 10 % populace!

Mycogel-mycoses-2-article-1-1208x538.jpg

Mykóza kůže : příznaky zahrnují svědění, zarudnutí a odlupování kůže.
Kožní mykózy jsou způsobeny drobnými houbami, jako jsou např. dermatofyty, Candida (kvasinka) nebo Malassezia, kvasinka obvykle přítomná na kůži, která se množí v přítomnosti příznivých faktorů (jako je teplo, pocení, aplikace mastných krémů na kůži atd.).

Mycogel-mycoses-3-article-1-1208x538.jpg

Prvním účinným řešením pro prevenci a léčbu plísňových infekcí je hygiena

Pokud jste náchylní k opakujícím se mykózám, prevence je prvním krokem k jejich vyléčení!

Ke každodennímu použití jsou určeny specifické hygienické přípravky testované na pokožce náchylné k mykózám, které čistí a zklidňují citlivou pokožku a slouží k prevenci a léčbě různých typů mykóz.Nejprve si promluvte se svým lékařem a/nebo lékárníkem, abyste si osvojili správné návyky.

Mycogel-mycoses-4-article-1-1208X538.jpg

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma