Mykózy: Jak dlouho trvá, než se infekce vyléčí?

Mykózy: Jak dlouho trvá, než se infekce vyléčí?

Mykózy jsou běžné plísňové infekce, které mohou postihnout různé části těla. Mykóza nohou nebo nehtů, kožní mykóza, vaginální mykóza, každá mykóza má svou vlastní léčbu. Zůstává otázkou, jak dlouho mykóza trvá a jak poznáte, že je vyléčena. Pojďte zjistit více.

Stručně řečeno: běžné příznaky mykózy

Příznaky mykózy se liší v závislosti na typu houbové infekce a její lokalizaci. Mykózy mohou ovlivnit různé části těla, nehty, chodidla a kůži.

Mezi běžné příznaky patří zarudnutí, svědění, bolesti, praskliny, odlupování, změny barvy kůže nebo nehtů, nepříjemný zápach a u žen bílý výtok. V některých případech může být infikovaná oblast bolestivá a citlivá na dotek. Protože se příznaky mohou v závislosti na druhu houby a závažnosti infekce lišit v intenzitě a trvání, pro přesnou diagnózu a vhodnou léčbu je důležité poradit se s lékařem.

Jak dlouho trvá vyléčení mykózy?

Doba hojení mykózy závisí na několika faktorech, jako je typ houby, umístění infekce, celkový zdravotní stav člověka a rychlost léčby. V průměru se správně léčená kožní mykóza může zhojit během několika týdnů až několika měsíců.

A celkové vyléčení mykózy nehtů může trvat šest měsíců až rok. Je důležité dodržovat předepsanou léčbu (ve většině případů antimykotické krémy nebo perorální antimykotika) až do konce, i když příznaky vymizí rychleji.

Přečtěte si náš článek o opakované mykóze, která ani přes léčbu neustupují.


Jak poznáte, že mykóza skončila?

Chcete-li zjistit, zda mykóza skončila, je důležité sledovat příznaky, řídit se doporučeními svého lékaře nebo lékárníka a pokračovat v léčbě až do konce!

Obecně platí, že svědění, pálení, zarudnutí nebo nepříjemný zápach by se při správné léčbě měly časem zmírnit. .

Mycogel-mycoses-article-2-494x647.jpg

Léčba: Jak rychle mykózu léčit?

Antimykotika: Jedná se o léky předepsané k léčbě plísňových infekcí, včetně mykóz. Antimykotika lze užívat jako tablety, krémy, gely, pleťové vody nebo spreje. O vhodné léčbě se poraďte se svým lékařem.

Hygiena: K prevenci a léčbě mykózy je důležité dodržovat správnou tělesnou hygienu. Ta zahrnuje pravidelné a důkladné mytí, osušení postižených oblastí po sprchování, nošení čistého a suchého oblečení, nesdílení osobních věcí, jako jsou ručníky nebo holicí strojky, a vyhýbání se chůzi naboso ve veřejných prostorách, jako jsou bazény a šatny.

Pro každodenní osobní hygienu používejte produkty testované na kůži náchylné k mykóze , které čistí, chrání a zklidňují citlivou pokožku.

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma