Může souviset vypadávání vlasů s menopauzou?

Může souviset vypadávání vlasů s menopauzou?

Menopauza je přirozený proces, který během života prožívají všechny ženy. Tělo prochází mnoha fyzickými změnami způsobenými kolísáním hormonů, které jsou běžně považovány za hlavní příčinu vypadávání vlasů u žen v menopauze.

Během menopauzy totiž klesá hladina estrogenu a progesteronu, zatímco androgenní hormony se zvyšují. V důsledku toho se v závislosti na genetické náchylnosti folikuly postupně zeslabují a ztenčují a někdy nevytvářejí vůbec žádné vlasy.

K dalším faktorům, které mohou přispívat ke ztrátě vlasů během menopauzy, patří: genetická predispozice, vysoká míra stresu, jiné hormonální nerovnováhy - například štítná žláza - nedostatky ve výživě nebo některé léky.

Mezi různými typy vypadávání vlasů u žen[i] je nejčastější androgenetická alopecie/vypadávání vlasů ženského typu (FPHL). Jedná se o postupné řídnutí vlasů na temeni a po stranách hlavy, které postihuje přibližně třetinu náchylných žen a často se zhoršuje při poklesu hladiny estrogenů v menopauze.[ii]

Vypadávání vlasů je často považováno pouze za kosmetický problém, ale může mít na ženy i psychické dopady, včetně ztráty sebevědomí, stresu, úzkosti. V tomto ohledu existují různé typy přípravků, které mohou vlasy posílit, a přispět tak k jejich růstu. Například lékařská mléka, doplňky stravy a kosmetické produkty bohaté na přísady, jako je Cystine, které prokázaly svůj profil účinnosti při zachování zdraví vlasů.

Laboratoires Bailleul, lídr v oblasti léčby vypadávání vlasů, vyvinul kompletní řadu dermatologických ošetření, kosmetických produktů a doplňků stravy. Tato specifická ošetření obohacená o inovativní aktivní složky pro zdraví vlasů pomáhají ženám v menopauze řešit a předcházet vypadávání vlasů.


[i] Cleveland Clinic, Hair Loss in Women. Available at the link: https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/16921 -hair-loss-in-women
[ii] Fabbroncini G. et al., Female pattern hair loss: A clinical, pathophysiologic, and therapeutic review. Int J Womens Dermatol. 2018 Dec; 4(4): 203–211.

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma