Vypadávání vlasů a změny ročních období spolu souvisejí.

Vypadávání vlasů a změny ročních období spolu souvisejí.

Vypadávání vlasů a změny ročních období spolu souvisejí. Lidé mohou zaznamenat sezónní vypadávání vlasů, když se změna teploty stane pro vlasy stresorem.

Sezónní vypadávání vlasů je přirozený cyklus a je dočasné!

Sezónní vypadávání vlasů je docela běžné. Ve skutečnosti je to přirozená a fyziologická událost, protože mnoho živých organizmů v přírodě následuje sezónní cykly. To se týká například rostlin, kůže a také vlasů. Vlasy mají mnoho funkcí, včetně termoregulace a ochrany a mohou pomáhat při stabilizaci teploty mozku[i]. Vlasy také chrání před povětrnostními vlivy a vnějšími faktory, včetně UV záření. Stejně jako zvířata se jich i lidé přirozeně zbavují.

Životní cyklus vlasů se skládá ze tří hlavních fází a je také známý jako cyklus AKT.

A: Anagenní fáze (růst)

K: Katagenní fáze (neboli přechod nebo regrese)

T: Telogenní fáze (neboli odpočinek)

Když se mění roční období, u některých lidí dochází k vypadávání vlasů. Ve většině případů vypadávání vlasů nastává hlavně na jaře a na podzim, kdy se teplotní změny stávají stresorem pro vlasovou pokožku a folikuly.

Sezónní vypadávání vlasů lze zmírnit neustálou péčí o zdraví vlasů během roku a vytvořením několika jednoduchých návyků. Za prvé, zdravá strava je nezbytná k tomu, aby vlasy dostávaly správné množství živin, vitaminů a minerálů, které hrají klíčovou roli v životním cyklu vlasů. Pokud je to vhodné, může být užitečné pravidelné doplňování specifického doplňku stravy, zejména během sezónních změn. Kromě toho je velmi důležité používat přípravky pro péči o vlasy s jemným a nedráždivým složením, se zklidňujícím účinkem, pro specifické působení proti vyvolávajícím faktorům spojeným se sezónními změnami.

Společnost Laboratoires Bailleul, která je lídrem v oblasti léčby vypadávání vlasů, vyvinula kompletní řadu dermatologických přípravků, kosmetických výrobků a doplňků stravy. Tato specifická ošetření obohacená o inovativní účinné látky pro zdraví vlasů pomáhají řešit (nebo spíše předcházet) také sezónnímu vypadávání vlasů.


[i] Yesudan P., Human Hair – An Evolutionary Relic? Int J Trichology. 2011 Jul-Dec; 3(2): 69.

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma