Může vypadávání vlasů souviset s dědičností?

Může vypadávání vlasů souviset s dědičností?

Vypadávání vlasů a dědičnost Podívejme se, jak spolu mohou souviset. Naše tělo má asi 2,5 milionu vlasových folikulů, z nichž každý je schopen vytvořit vlas, a to v neustálém cyklu obnovy. Počet vlasových cyklů, které trvají v průměru 2-5 let, je omezen na přibližně 25 během celého našeho života. Jakmile je těchto 25 cyklů překročeno, nedojde k žádnému novému životnímu cyklu vlasů. Například muž, jehož cyklus trvá přibližně 2 roky, přijde o vlasy nenávratně v 50 letech.

Proto je ztráta části vlasů každý den součástí zdravého vlasového cyklu a je normální. Většina zdravých lidí denně ztratí až 100 vlasů.[i] Nové vlasy vyrostou a nahradí ty vypadlé.

Nejčastější příčinou vypadávání vlasů je dědičné onemocnění, které se objevuje se stárnutím[ii] a nazývá se androgenní alopecie. Jedná se o chronické onemocnění postihující 50 % mužů starších 50 let, které obvykle začíná postupně od puberty. Způsobuje postupnou miniaturizaci vlasového folikulu, což vede ke zmenšení průměru, délky a pigmentace vlasů.

Chute_Cheveux.jpg

Vypadávání vlasů z genetických příčin nelze zabránit. Kromě zdravého životního stylu (vyvážená strava, mírná a stálá fyzická aktivita, absence kouření a pití alkoholu, léčba zdravotních potíží, které mohou vést ke ztrátě vlasů) však lze přijmout několik opatření, která udrží vlasy zdravé a minimalizují jejich vypadávání. Samostatně nebo jako doplněk k jiným léčebným postupům nabízejí dermatologické kúry a potravinové doplňky globální působení na zlepšení kvality vlasů. Jejich hlavním účinkem je stimulace růstu vlasů, aby se posílila a prodloužila anagenní fáze a zpomalilo vypadávání vlasů.

Společnost Laboratoires Bailleul, která je lídrem v oblasti léčby vypadávání vlasů, vyvinula kompletní řadu dermatologických přípravků, kosmetických výrobků a doplňků stravy. Tato specifická ošetření obohacená o inovativní účinné látky pro zdraví vlasů pomáhají řešit (nebo spíše předcházet) také sezónnímu vypadávání vlasů.


[i] Cleveland Clinic, Chute de cheveux, disponible ici : https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/21753-hair-loss
[ii] Mayo Clinic, Chute de cheveux, disponible ici : https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hair- loss/symptoms-causes/syc-20372926

LABORATOIRES Bailleul v číslech

250

celosvětově zaregistrovaných léčivých přípravků

x

56

zemí a 16 dceřiných společností

x

100%

rodinná firma